معروف ترین نمایشگاه ها و همایش های برد گیم و بازی رومیزی در دنیا

Wednesday، ۸ Amordaad ۱۳۹۹

اگر شما طرفدار بازی های رومیزی هستید بد نیست با تعدادی از رویداد های جهانی مختلف در این حوزه آشنا بشید. در این رویداد ها کسانی که سرگرمی اصلیشون بردگیم هست و طرفدار بازی های رومیزی هستن دور هم جمع می شن و بازی های مختلف رو امتحان می کنن و می تونن جدید ترین بازی های منتشر شده رو خریداری کنن.

در ادامه این مطلب قصد داریم شما رو با بعضی از این رویداد ها که در سراسر جهان برگزار می شه آشنا کنیم, پس با گریدو همراه باشید.

نمایشگاه بردگیم تایپه Taipei Game Show:

این رویداد در کشور تایوان و در ژانویه هر سال برگزار می شه, Taipei Game Show نه تنها یک نمایشگاه برای گیمر ها هست تا فرصت تجربه کردن بازی های نوآورانه رو داشته باشن بلکه یک پلتفرم مناسب برای بیزینس, شبکه سازی و اشتراک تجربیات در صنعت بازی هست. در آخرین فراخوان ثبت نام این رویداد بیش از ۱۳۰ شرکت فعال در این حوزه به همراه طراحان بازی های رومیزی از کشور هایی مانند فرانسه, هنگ کنگ, اندونزی, ژاپن, آمریکا و … در این نمایشگاه ثبت نام کردند.

نمایشگاه بردگیم شهر ملبرن MeepleCon:

این رویداد در شهر ملبرن کشور استرالیا و در ماه مارس هر سال برگزار می شه. در این رویداد بازیکن ها هم می تونن بازی های جدیدی که در رویداد Spieletage آلمان معرفی می شه رو بازی کنن و هم می تونن بازی های قدیمی تر رو که در کتابخونه Meeples نگهداری می شه رو بازی کنن. یک سری تورنومنت هم طبق زمانبندی های مختلف در این رویداد برگزار می شه که بازیکن ها در این تورنومنت ها به مسابقه دادن با هم دیگه می پردازن.

نمایشگاه بردگیم شهر بخارست Board games decathlon:

این رویداد در شهر بخارست کشور رومانی و در ماه اکتبر هر سال برگزار می شه. در این رویداد بازیکن ها ۱۰ عنوان برتر بازی های رومیزی سال رو بازی میکنن. کلیه درآمد های این رویداد صرف امور خیریه در جهت مراقبت و درمان کودکانی که از بیماری رنج می برن می شه. در این رویداد هر بازیکنی با هر میزان تجربه ای می تونن به رقابت بپردازن… از بازیکن های حرفه ای که برای جایزه های نقدی مسابقه می دن تا بازیکن هایی که تا حالا بردگیم بازی نکردن.

نمایشگاه بردگیم شهر اسن آلمان Internationale Spieltage:

Spieltage بزرگترین رویداد دنیای بازی های رومیزی هست که اکتبر هر سال در شهر اسن کشور آلمان برگزار می شه. به طول معمول بیش از ۱۰۰۰ نفر از ۵۰ کشور دنیا در این رویداد شرکت می کنن. در این رویداد بازیکن ها با محصولات جدید آشنا می شن و می تونن اون ها رو تست کنن. یکی از نکات جالب این رویداد اینه که اگر شما از یه بازی خوشتون بیاد و اون رو خریداری کنید بازی به صورت رایگان برای شما بسته بندی و ارسال می شه.