معرفی 4 بردگیم باحال با سبک زامبی

Tuesday، ۷ Amordaad ۱۳۹۹

از زمانی که مردگان متحرک پا به عرصه سینما و تلویزیون گذاشتن و محبوبیت پیدا کردن, انبوهی از بازی های رومیزی تولید و وارد بازار شدن, از بازی های انتزاعی و پیچیده گرفته تا بازی های ساده و جمع و جور, بنابراین به نظر می رسه برای انواع سلیقه های طرفداران این سبک یه بازی وجود داره. ما خودمون از تنوع و تعداد زیاد این سبک بازی شگفت زده شدیم, بنابراین تصمیم گرفتیم تعدادی از این بازی ها رو به شما معرفی کنیم.

بازی رومیزی Zombicide:

هرآنچه که از یه بردگیم با سبک زامبی انتظار دارید توی این بازی وجود داره, یک بازی با داستانی قوی و پر از هیجان. سبک این بازی رومیزی همکاری مشترک هست و در طول بازی هر بازیکن نقش یک بازمانده رو ایفا می کنه و همه ی بازیکن ها باید با همکاری همدیگه طبق سناریو های مشخص ماموریت های مختلفی رو انجام بدن. در طول بازی هرچی تعداد مرده ها بیشتر می شه قدرت بازیکن ها هم بیشتر میشه اما خوب متاسفانه همینطور قدرت زامبی ها! هرچی از زمان بازی می گذره تعداد زامبی ها بیشتر می شه و معمولا به بیشتر از ۵۰ عدد می رسه و کار بازیکن ها برای حفظ جونشون سخت تر می شه. اگر شما طرفدار بازی ویدئویی Left 4 Dead هستید باید به این نکته اشاره کنیم که حال و هوای Zombicide شبیه این بازی هست.

 • تعداد بازیکن: ۱ تا ۶ نفر
 • رده سنی: بالای ۱۳ سال
 • مدت زمان بازی: حدود ۶۰ دقیقه

بازی رومیزی Carnival Zombie:

در بازی رومیزی Carnival Zombie بازیکنان ساکن شهر ونیز هستند زمانی که لویاتان اعظم تصمیم می گیره به شهر حمله کنه و زامبی ها هم با خودشون فکر می کنن الان زمان مناسبی برای شکار هست. بازیکنان باید تلاش کنن به مدت ۳ روز زنده بمونن تا بتونن از شهر فرار کنن. بازی در سیکل های شب و روز انجام می شه که بازیکن ها باید در طول شب ها با زامبی ها و ارواح مبارزه کنن و روزها به حرکت, درمان کردن خودشون و جمع آوری آذوغه بپردازن, تا زمانی که بتونن خودشون رو یه یکی از چندین نقطه خروج از شهر برسونن. پایان بازی ۴ تا سناریو مختلف داره و اینکه کدوم سناریو اتفاق بیفته بستگی داره بازیکن ها خودشون رو به کدوم نقطه خروج برسونن. سبک این بازی هم همکاری مشترک هست.

 • تعداد بازیکن: ۱ تا ۶ نفر
 • رده سنی: بالای ۱۳ سال
 • مدت زمان بازی: حدود ۱۲۰ دقیقه

بازی رومیزی Last Night on Earth:

بازی رومیزی Last Night on Earth یک بازی نیمه مشارکتی ( همکاری مشترک ) و مبتنی بر سناریو هست که بازیکن ها به دوتا تیم تقسیم می شن که یک تیم وظیفشون کنترل زامبی ها و تیم دیگه وظیفشون کنترل انسان هاست. بر خلاف بقیه بازی های رومیزی در سبک زامبی, در این بازی زامبی ها یه سری ماشین آدم خوار نیستن بلکه توسط بازیکن ها کنترل می شن و این قضیه باعث شده اون ها باهوش تر بشن و شکست دادنشون سخت تر بشه. این بازی به خاطر گیم پلی سادش و کیفیت ساخت بالاش یکی از بهترین بازی های این سبک هست و جالیه بدونید همراه بازی یه cd از موزیک های هیجان انگیز برای فضا سازی بهتر بازی وجود داره.

 • تعداد بازیکن: ۲ تا ۶ نفر
 • رده سنی: بالای ۱۲ سال
 • مدت زمان بازی: حدود ۹۰ دقیقه

بازی رومیزی Dawn of the Zeds:

بازی رومیزی Dawn of the Zeds یه بازی تک نفره یا solo هست و مناسب زمانی هست که کسی دور و برتون برای بازی کردن نیست! کار شما در این بازی اداره کردن شهر هست و در عین حال باید در دنیایی که توسط زامبی ها تسخیر شده تلاش کنید تا زنده بمونید. شما باید در مقابل حملات زامبی ها, کمبود مواد غذایی و تجهیزات و مهمات دووم بیارید و تلاش کنید درمان این ویرروس رو پیدا کنید. بازی رومیز Dawn of the Zeds یکی از پیچیده ترین بازی ها در این سبک هست اما این بازی یه راهنمای خیلی خوب داره که کمک می کنه خیلی سریع بازی رو یاد بگیرید.

 • تعداد بازیکن: ۱ نفر
 • رده سنی: بالای ۱۳ سال
 • مدت زمان بازی: حدود ۴۵ دقیقه